Краніосакральна терапія

Назва «краніосакральна система» (КСС) походить від «cranium» — череп і «sacrum» — крижі (крестец), започаткована вона в першій половині ХХ сторіччя лікарем Вільямом Сазерлендом. А продовжив відкривати її та досліджувати доктор медицини, американський хірург, професор біомеханіки Джон Апледжер на базі Мічиганського університету. КСС знаходиться в кожному з нас, і вона ритмічно рухається впродовж всього нашого життя. Її ритм можна прослуховувати практично на будь-якій ділянці людського тіла за допомогою легкого дотику, силою в 5 грам. Як можна зробити висновки про роботу респіраторної системи, прослуховуючи дихання, так само можна збирати інформацію про функціонування КС системи в різних частинах тіла. І якщо певні ділянки не рухаються ритмічно у відповідь на наполегливий ритм КС системи, можна визначити місце причини дисфункції та пролікувати його.

Краніосакральна система (КСС) складається з:

  • Трирівневої системи менінгеальних оболонок.
  • Цереброспінальної рідини, яка міститься в цих оболонках.
  • Структур в межах системи оболонок, які контролюють приплив та відтік рідини.

Отже, сюди входять: стінки мозкових шлуночків, кістки черепу й з’єднувальні шви, хребет, мембрани, що вистилають спинномозковий канал, система мозкового кровообігу.

КСС здійснює потужний вплив на всі функції організму тому, що в неї входить головний та спинний мозок, а також гіпофіз та шишкоподібна залоза. А впливаючи на них, КСС впливає і на всю ендокринну та гормональну систему організму. А так як головний та спинний мозок контролюють нервову систему, то працюючи з КСС можна успішно лікувати нервові захворювання. Тож працюючи з КСС, яка регулює практично всю діяльність організму, можна проліковувати більшість захворювань: починаючи з мігрені й невралгії, та закінчуючи післяінфарктним, післяінсультним станами. Це можуть бути проблеми з зором, хронічні респіраторні захворювання, зубний біль, гормональний збій, ВСД, НЦД, аритмія і тд.

Отже, КС система пов’язана з мозком, який відповідає за більшість функцій та дисфункцій організму, відновлення її природньої діяльності здатне вирішити проблеми з центральною та периферійною нервовою системою, ендокринною, гормональною та іншими. А діяльність цих всіх систем значно впливає на психологічне та психічне здоров’я людини. Тому потрібно працювати одночасно і з душею, і з тілом, щоб відновити гармонійне самопочуття людини.

А які ж причини, що призводять до порушення КС ритму та порушень в різних людських системах?

  • Перинатальні та родові травми (саме вони часто стають причиною нервових чи опорно-рухових порушень у малюків та спричиняють хвороби в дорослому житті).
  • Черепно-мозкові травмування.
  • Операції, перенесені гострі стани (наприклад, інсульт).
  • Психологічні травми – зустрічаються найчастіше в сучасному світі.

Чому в однієї людини зламана кістка відновлюється швидко, а в іншої довго і навіть з ускладненнями? Чому хтось хворіє на застуду раз в п’ять років, а інший – кожного сезону? Причиною цьому слугують емоційні травми, здобуті колись давно або під час нового захворювання. Якщо в будь-якій ситуації ми відчули страх, тривогу, збентеження чи душевний біль – ці емоції зберігаються в тілі в пошкодженому чи ослабленому місці. І робота терапевта та людини складається зі знаходження такого місця, концентрації уваги на ньому, розкрутці та вивільненні. А коли травмуюча енергія вивільниться, ритм відновиться абсолютно самостійно.